מדוע וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן העדיפה לקידום?

אפיון אתר

בשנים האחרונות הפכה וורדפרס להיות מערכת ניהול התוכן האהודה ביותר בקרב בוני אתרים ומקדמי אתרים בישראל וגם בעולם כולו. לא מעט אנשים שרוצים להתחיל לבנות אתר שואלים את עצמם – מדוע כדאי להם לבחור דווקא בוורדפרס על פני כל שאר הפלטפורמות שקיימות היום בשוק.

חשוב מאוד שתקבלו את ההחלטה הנכונה, זאת שתתאים לכם בצורה מושלמת. לכן אנו כאן על מנת לתת לכם את הסיבות שיגרמו לכם לקבל החלטה בלב שלם. וורדפרס הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות בתור מערכת ניהול התוכן האידיאלית ביותר, הינה חמשת הסיבות שכדאי לכם להכיר: 

בוורדפרס יש תוספים שונים לקידום אתרים

 

אחת מהמשימות החשובות ביותר שלכם זה לקדם את האתר במנועי החיפוש השונים, רק באמצעות קידום יעיל תוכלו לגרום לאתר לזכות לחשיפה מקסימאלית. על פניו נדמה כי עבודת הקידום של האתר היא עבודה פשוטה, אך בפועל מדובר על עבודה מורכבת שדורשת לא מעט ידע והבנה מקדימה.

אך אם בכל זאת החלטתם לבצע את הקידום באופן עצמאי, יש לנו חדשות מעולות עבורכם. בוורדפרס קיימים תוספים שונים לקידום אתרים, ואנו רוצים לספר לכם את התוסף האולטימטיבי עבורכם שנקרא Yoast SEO. באמצעות התוסף הזה תוכלו לבצע את מרבית הפעולות הקשורות לקידום האתר שלכם.

התוסף יעשה עבורכם את כל המשימות החשובות בקידום אתרים – הוא יבנה עבורכם מפת אתר, וגם יעדכן אותה אוטומטית בכל פעם שתעלו עמוד חדש. יתרה מכך התוסף יסייע לכם לחבר בקלות את הרשתות החברתיות לאתר וגם יגדיר עבורכם את הפרופיל ואת הסוג של האתר.

אם לא די בכך, התוסף יציע לכם בזמן אמת הצעות לשדרוג עמודי תוכן קיימים – כך שהם יהיו אידיאליים לקידום אתרים. כל הטוב הזה מגיע לכם בחינם, כמובן שיש לתוסף גרסה בתשלום אך ברוב המכריע של המקרים הגרסה החינמית אמורה להספיק לכם.

ישנו תוסף נוסף שלא מעט מקדמי אתרים ובעלי אתרים ממליצים עליו בתקופה האחרונה שנקרא Rank Math. אך עדיין מדובר על תוסף חדש ולא מוכח כל כך, לכן אנו ממליצים לכם להשתמש ב- Yoast SEO.

 

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח


בשונה מלא מעט מערכות ניהול תוכן שאתם מכירים, וורדפרס היא מערכת קוד פתוח – שזה יתרון משמעותי שיכול להקל עליכם מאוד בעתיד. אך אתם בוודאי לא מבינים לעומק מה זה אומר, ואנו כאן על מנת להסביר לכם בדיוק מהן היתרונות של מערכת קוד פתוח על פני מערכת קוד סגור.

היתרון המשמעותי ביותר של מערכת קוד פתוח לעומת מערכת קוד סגור זה שיש לכם גישה מלאה וחופשית לכל הקבצים שבונים את האתר שלכם. כך שאתם יכולים בקלות לסדר ולשנות את הצורה שבה כל הדברים עובדים. כך בעצם כמות האפשרויות שעומדות לרשותכם הן כמעט לא נגמרות.

כמובן שלמערכת קוד פתוח יש גם חסרונות, אך כמות היתרונות של המערכת גוברת בצורה חסרת תקדים על כל החסרונות. מכיוון שמדובר על מערכת קוד פתוח תוכלו לשפר בצורה משמעותית את מהירות הטעינה של האתר, דבר שהוא חיוני מאוד עבור קידום האתר.

בנוסף לשיפור מהירות האתר, תוכלו להתקין את התוסף Yoast עליו הרחבנו בחלק הראשון בקלות וביעילות. מכיוון שמדובר על מערכת קוד פתוח התוסף יוכל לספק לכם את כל היתרונות שלו, ומכאן אתם מהר מאוד צפויים להגיע לתוצאות מושלמות בקידום האתר שלכם. זה ללא ספק משהו שיכול לקחת את האתר שלכם כמה צעדים קדימה לעומת אתרים בפלטפורמות אחרות.

 

וורדפרס תספק לכם אפשרות לעלות תמונה בקלות


מרבית האנשים אינם יודעים זאת, אך נכון להיום שימוש נכון בתמונות הוא הכרחי לקידום אתר. התמונות השונות באתר לא נועדות רק על מנת לספק לגולש ערך מוסף לדברים שאותם הוא קורא, אלא גם מסייעות לכם לעלות את האתר במעלה הדירוג במנועי החיפוש השונים. 

באופן מוכח כאשר אתם משלבים בעמודי התוכן השונים תמונות, אתם תביאו לכך שהגולשים יישארו זמן רב בכל עמוד. ברגע שגולשים שוהים זמן רב באתר שלכם, זה יביא לכך שגוגל ידרגו את האתר שלכם במקום גבוה – כל זאת במסגרת המדיניות של RankBrain.

כאשר תרצו להתעסק עם תמונות בפלטפורמות אחרות זוהי תהיה משימה לא פשוטה בכלל. בחלק מהמקרים אפילו תתייאשו ותשאירו את הפוסטים שלכם ללא תמונות או עם תמונות שאינן מתאימות לתוכן הכתבה. וורדפרס היא הפלטפורמה הקלה והפשוטה ביותר שבה תוכלו לעלות ולערוך תמונות על פי הרצונות ועל פי הסטנדרטים שלכם.

באמצעות התגיות של וורדפרס תוכלו להוסיף תגיות לכל תמונה, כך גוגל ידע בדיוק על מה התמונה מדברת. גם הנושא הזה ישפר בצורה משמעותית את דירוג האתר שלכם במנועי החיפוש, כי גם התמונות מוסיפות לקידום האתר. עריכת התמונה תאפשר לכם גם להקטין את המשקל שלה, והאתר שלכם צפוי לעלות במהירות ואף עמוד לא יסבול ממצב של טעינת יתר. 

 

עם וורדפרס האתר שלכם יטען מהר יותר


עד לא מזמן למהירות הטעינה של האתר לא הייתה משמעות מיוחדת מבחינת גוגל. הסיבה היחידה שבגללה הייתם רוצים שהאתר שלכם יטען מהר יותר, זה כי בדרך הזאת הייתם שומרים את הגולשים שנכנסים אליו. אך בשנה או בשנתיים האחרונות שינו את חוקי המשחק, וכיום גוגל נותנת עדיפות לאתרים שנטענים במהירות על פני אתרים שנטענים באיטיות.

חשוב להבהיר כי באופן כללי מבין מערכות ניהול התוכן הקיימות כיום – וורדפרס היא המערכת המהירה ביותר מבין הפלטפורמות הקיימות. אך לפעמים בגלל עבודה לא מקצועית של בונה האתרים, המערכת תעלה באיטיות – דבר שהיה ניתן למנוע עם קצת יותר תשומת לב בעת בניית האתר.

לכן אם תבנו בצורה נכונה באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע אשר מומחה בתחום – תוכלו להביא את האתר לזמני טעינה נמוכים במיוחד. כך תקבלו עוד יתרון משמעותי מבחינת גוגל, דבר שיסייע לכם להביא את האתר למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש בתוך זמן קצר בלבד.

 

קל יותר לאבטח את האתר עם וורדפרס


אבטחת האתר הפכה להיות דבר משמעותי מאוד, וגוגל רואה בנושא הזה ערך עליון כאשר היא מדרגת את האתרים השונים במנועי החיפוש. בוורדפרס הבינו את החשיבות של העניין, אך בנוסף הם מודעים לכך כי מרבית בעלי האתרים אינם יודעים כיצד לאבטח את האתר בצורה יעילה.

מהסיבה הזאת בוורדפרס מציעים אבטחת SSL בלחיצת כפתור. כך הגולשים באתר יכולים לדעת כי הפעולות שלהם בתוך האתר מוצפנות, והם יכולים להרגיש בנוח לבצע מהלכים שונים – מבלי לחשוש שהפרטים שלהם עוד עלולים לדלוף. כיום אפילו חברות האחסון שמציעות להתקין וורדפרס בלחיצת כפתור, יסייעו לכם לבצע אבטחת SSL וכל זאת מבלי שאתם בכלל תצטרכו לדעת כיצד להפעיל את האתר.

במידה ואתם לא יכולים לבצע את התקנת ה- SSLדרך חברת האחסון, תוכלו לעשות זאת באמצעות תוספים שונים שנועדו לשם כך. מכאן אתם ללא ספק יכולים להיות הרבה יותר רגועים, כי הגולשים שלכם מרגישים הרבה יותר בנוח – וגוגל תדרג את האתר שלכם גבוה מאוד.

 

לסיכום – האם מערכת וורדפרס יעילה יותר לקידום אתרים?


כמובן שחמשת הסיבות לכך שכדאי לכם להעדיף את גוגל כאשר אתם מחפשים מערכת לניהול תוכן הן רק על קצה המזלג. ישנן עוד לא מעט יתרונות שלא סיפרנו לכם כאן, ובעת השימוש הקבוע שלכם עם וורדפרס אתם תחשפו אליהם. אנו יכולים להגיד בצורה חד משמעית כי ברוב המכריע של המקרים הבחירה בוורדפרס תהיה הנכונה ביותר עבורכם, כי היא תהפוך את ניהול האתר כולו לפשוט וקל יותר.

בתוך המערכת תוכלו למצוא עשרות אלפי תוספים שונים שנועדו על מנת להקל עליכם את השימוש. כך שכמעט לכל פעולה שתרצו לבצע, תוכלו למצוא תוסף שיגרום לכם שלא להאמין עד כמה החיים שלכם הופכים להיות פשוטים וקלים. תוכלו לבצע שינויים באתר שלכם באופן עצמאי, גם אם אין לכם ידע מקדים בעיצוב או בתכנות – וזה גם יחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בראייה כוללת.

כל מקדם אתרים שנמצא זמן רב בתחום ומכיר את מערכות ניהול התוכן השונות יגיד לכם בצורה חד משמעית כי וורדפרס היא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. הבחירה הנכונה ביותר אם אתם רוצים לראות את האתר שלכם קופץ בדירוג במנועי החיפוש, כי במיוחד למטרה הזאת המערכת נועדה. ישנם אפילו כמה מקדמי אתרים שלא ינסו לקדם את האתר שלכם אם הוא לא יהיה בנוי באמצעות וורדפרס.

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)