הקמת חנות אינטרנטית לעסק שלך מבית הַשַּׁקְדָן

כיום כל בעל עסק עושה את מירב המאמצים על מנת להגדיל את כמות הלקוחות, וכמובן בהגדלת מחזור המכירות. אך מה לעשות שלפעמים אין יכולת לפנות ללקוחות חדשים, וצריך לחשוב על דרכים יצירתיות. אחת מהאפשרויות האידיאליות שיכולות לקדם אתכם זה הקמת חנות וירטואלית, שתגדיל בצורה משמעותית את כמות הלקוחות של העסק.
חנות וירטואלית

ההחלטה לבנות חנות וירטואלית היא החלטה אמיצה שתוכל לסייע לכם רבות – אך חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. כך שבסופו של יום אתם תצאו עם ידכם על העליונה, ותוכלו לדעת שקיבלתם את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. אם השתכנעתם שאתם צריכים להקים חנות וירטואלית, המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות שעוד נשארו פתוחות.

יש לי עסק, מתי אצטרך להקים חנות וירטואלית?

כיום ניתן להגיד באופן חד משמעי כי כל חנות או עסק צריכה להרחיב את מעגל הלקוחות שלה על ידי הקמת חנות אינטרנטית. אפילו אם החנות או העסק מצליח מאוד בסביבה שבה הוא נמצא, יש לו פוטנציאל להצליח גם בעולם האינטרנטי – ומחזור המכירות שלכם יגדל בצורה משמעותית.

הקמת חנות וירטואלית היא הדרך שלכם לפרוץ את תקרת הזכוכית שמרחפת מעל לראשכם. כך אתם יכולים להגיע לכמות לא נגמרת של לקוחות חדשים, וכולם בתוך זמן קצר יוכלו לשמוע על העסק או החנות שלכם. מדוע אתם צריכים להתפשר במודע, כאשר באותה מידה אתם יכולים להגדיל את כמות הלקוחות שלכם באופן כל כך משמעותי.

מזה חנות אינטרנטית?

אחרי שהבנתם כי ככל הנראה גם אתם צריכים להתחיל לחשוב על הקמת חנות אינטרנטית לעסק שלכם, כעת אתם צריכים להבין מה זה בכלל המונח הזה. חנות וירטואלית היא חנות רגילה לכל דבר ועניין, חנות שאליה יוכלו הלקוחות להיכנס על מנת להתרשם מהמוצרים או מהשירותים שאותם אתם מוכרים – אך הכול בצורה אינטרנטית. הלקוחות יגלשו אל האתר שעליו נמצאת החנות הווירטואלית שלכם, ובה הם יוכלו לבצע רכישות ולשאול אתכם שאלות.

חנות וירטואלית יכולה להיות אתר שלם, אך ישנם מקרים שבהם החנות יכולה להיות חלק מפורטל או מאתר שלם. בסופו של יום אתם צריכים לקבל את ההחלטה איזה מבין האפשרויות היא הנכונה ביותר עבורכם.

מהם היתרונות של חנות וירטואלית?

אז רגע לפני שאתם מקימים לעצמכם חנות אינטרנטית בין אם באופן עצמאי או בעזרתו של בונה אתרים, מוטב שתכירו את כל היתרונות של חנות אינטרנטית. כך תוכלו לדעת בצורה חד משמעית כי אתם עושים בחירה שאתם שלמים איתה בצורה מלאה.

היתרון הגדול ביותר של אתר מכירות בהשוואה לחנות פרונטלית זה כמובן עלויות התחזוקה. כאשר אתם מקימים חנות באינטרנט אתם לא צריכים לשלם עליה סכומי כסף גבוהים על תחזוקה, ואתם יכולים להחזיק אותה בעלויות נמוכות במיוחד. לפעמים אפילו אתם תהיו מופתעים עד כמה אתם יכולים לחסוך אילולא תעבירו את כל החנות להיות חנות וירטואלית בלבד.

יתרון נוסף הוא שאין לכם הגבלה של מיקום, ואתם יכולים להגיע אל לקוחות בכל חלקי הארץ. אל החנות הפרונטלית שלכם מגיעים אך ורק אנשים שגרים בקרבת מקום, אך אל החנות האינטרנטית שלכם יכולים להגיע כולם. כך שאתם בתוך זמן קצר יכולים להגדיל בצורה חסרת תקדים את כמות הלקוחות בעסק שלכם.

היתרון השלישי והאחרון שצריך לדבר עליו זה שבשונה מהחנות הפרונטלית שיש לה שעות פעילות, החנות האינטרנטית שלכם יכולה להיות פעילה 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע. כך שתוכלו למכור הרבה יותר, ואתם בוודאי תשימו לכך לב במחזורי המכירות.

איך תוכלו לשמור על אמון הרוכשים בחנות וירטואלית?

אחת מהחששות הגדולים ביותר של כל בעל עסק שרוצה להקים חנות אינטרנטית זה שהוא לא יוכל לסייע ללקוח ולשמור על האמון של הרוכשים בחנות. מהסיבה הזאת לא מעט בעלי עסקים פשוט מוותרים על הרעיון הזה, אך את הבעיה הזאת ניתן לפתור על ידי נקיטת מספר פעולות פשוטות.

  1. הרוכשים בחנות חייבים לדעת ממי הם קונים, ולכן חובה להכניס לאתר עמוד אודות מסודר שבו יוצגו כל בעלי המקצוע והעובדים בחברה.
  2. הרוכשים תמיד צריכים להרגיש שהם יכולים בלחיצת כפתור ליצור קשר עם החנות. לכן חשוב מאוד להכניס לאתר כפתורי יצירת קשר רבים ובולטים.
  3. הרוכשים רוצים לדעת בדיוק איזה מוצר הם הולכים לקבל, ולכן מוטב להכניס לאתר תמונות ברורות ואייקונים שונים המתארים את איכות המוצר.

הרוכשים רוצים לדעת כי האתר הינו אמין, ויש עוד אנשים שרוכשים בו. לכן תוכלו להכניס לאתר רובריקה שבה יצוין כמות הלקוחות שרוכשים באתר.

מדוע מומלץ להקים חנות Woocommerce?

ככל הנראה יצא לכם לשמוע כבר על המונח חנות Woocommerce, מדובר על תוסף מיוחד של מערכת ניהול התוכן הפופולארית וורדפרס. אנו רוצים שתבינו מראש מדוע אנו ממליצים לכם להקים חנות ווקומרס, ולא להקים חנות אחרת שתביא לכם תועלת קטנה יותר.

  1. חנות ווקומרס מוקמת באמצעות מערכת וורדפרס, מדובר על מערכת ניהול התוכן הגדולה והמובילה בעולם. כך שאתם יכולים להשאיר את הדאגות הרחק מאחור, אתם נמצאים בידיים הטובות ביותר – שזה מאוד משמעותי עבור לא מעט בעלי עסקים.
  2. אי אפשר להשוואת את הנוחות של ניהול חנות ווקומרס בהשוואה לניהול חנות אחרת. מכיוון שמדובר על מערכת ניהול תוכן פתוחה אתם יכולים לבצע כמעט כל מה שאתם רוצים או שואפים שיקרה בתוך החנות הווירטואלית שלכם. השמיים הם הגבול מבחינתכם תרתי משמע.
  3. ניתן להקים חנות ווקומרס בעלות נמוכה מאוד! היתרון הגדול ביותר הוא שוורדפרס עצמה הינה חינמית, כך שהתשלום היחידי שלכם יהיה על פיתוח החנות בהתאם לדרישות שלכם. אם תבחרו באפשרות אחרת אתם ככל הנראה תצטרכו לשלם הרבה יותר כסף.

אילו מוצרים ניתן למכור בחנות וירטואלית?

למען האמת כמעט ואין מגבלה, ונכון להיום תוכלו למכור בחנות האינטרנטית שלכם כמעט כל דבר. אתם יכולים למכור בה מוצרים פיזיים, בדומה לחנות הרגילה שלכם – ולאחר שמתבצעת הזמנה לשלוח את המוצרים. זוהי אולי הבחירה המועדפת על מרבית האנשים.

בנוסף בחנות אינטרנטית ניתן למכור מוצרים וירטואליים או שירותים מסוימים שאותם העסק שלכם מספק. כאן כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבצע את הפעולה הנדרשת על מנת לספק ללקוח את השירות או המוצר הווירטואלי שאותו הוא רכש.

אם לא די באפשרויות הללו תוכלו למכור בחנות וירטואלית גם מינויים, כך שתוכלו להגדיר כי הלקוח יצטרך לשלם לכם בתשלום חודשי. זה יכול להיות מנוי על שירותים באינטרנט או על כל שירות אחר שאותו אתם מספקים ללקוח.

הקמת חנות באינטרנט – סיכום

אז כמו שיצא לכם להבין, חנות אינטרנטית היא הדרך האולטימטיבית עבורכם להגדיל את קהל הלקוחות שלכם – ולגרום לעסק שלכם להיות פעיל בכל רגע נתון. באמצעות חנות וירטואלית תוכלו להגדיל בעשרות אם לא במאות אחוזים את מחזורי המכירות שלכם, וזה משמעותי מאוד עבור מרבית העסקים. עלות האחזקה של חנות וירטואלית נמוכה מאוד, ואתם לגמרי יכולים להיות רגועים כאשר אתם יודעים שיש לכם חנות אינטרנטית פעילה במקביל לעסק הקיים.

הגעתם למסקנה שאתם מעוניינים להקים חנות אינטרנטית והתחלתם לשמוע הצעות מחיר ממספר חברות, כנראה שמתם לב לפערי המחירים הגדולים בין כל הצעות המחיר, זה דיי מבלבל ובמיוחד שכל החברות נשמעות מקצועיות, למה יש פערי מחיר כל כך גדולים ואיך יודעים במי לבחור? כל הפרטים במאמר!
דבר ראשון: כן – אתם צריכים חנות וירטואלית, ולא – זה לא כזה כאב ראש כמו שנראה לכם. בעזרת חנות וירטואלית תוכלו להגיע ללקוחות בכל מקום, תוכלו למכור גם שאתם ישנים, תגיעו לקהל חדש ותשדרגו את המוניטין שלכם!
חנויות מסחר אלקטרוני לנישות שונות : השוואות מחירים, אפיליאייט, גנריות,שירותים מקצועיים ווירטואליים, חומרי, תוכנה וכו'..
לאחר שהחנות באינטרנט או אתר האינטרנט שכולל מערכת מסחר אלקטרוני עם כל המאפיינים הנדרשים בנויה בצורה הנכונה – נדרש קידום ושיווק – כלומר לקוחות פוטנציאליים לחנות. מכאן, אופטימיזציית תהליכי המכירה לקונים הפוטנציאליים.
מאמרים נוספים
בואו נדבר :)