היתרונות והחסרונות של אתר One-page

One page

השאיפה המרכזית של מרבית בעלי האתרים בשנים האחרונות הינה לפשט עד כמה שאפשר את חווית השימוש באתר. אחת מהדרכים היעילות ביותר לעשות זאת זה על ידי הקטנת כמות העמודים באתר למינימום האפשרי. מהסיבה הזאת ישנה עלייה מאסיבית באתרי One-page שעושים בדיוק את המשימה הזאת. במאמר הבא תקבלו את כל המידע החיוני לכם על אתרי One-page את היתרונות וגם את החסרונות שלהם.

 


מה זה בדיוק אתר One-page?

 

רגע לפני שנתחיל לסקור את היתרונות ואת החסרונות של אתרי One-page, אתם בכלל צריכים להבין מה זה בכלל אומר אתר One-page. באופן כללי אתרי One-page הם אתרים שמרכזים את כל התוכן של האתר בעמוד הראשי, ולא פורסים אותו בעמודי משנה באתר עצמו. אתרי One-page ברובם הם אתרים עם כמות תוכן קטנה, וכאלה שרוצים להעביר מסר אחד ספציפי שאינו משתמע לשתי פנים. 

באתרי One-page תוכלו למצוא את עמוד האודות, את עמודי השירות ואת עמוד יצירת הקשר כבר בעמוד הראשי. כך שהגולש אינו נדרש לעבור בין עמודים רבים באתר על מנת לקבל את התוכן הרלוונטי עבורו. לרוב אתרים כאלה הם ארוכים יותר מאשר אתרים אחרים, מכיוון שהגולש צריך לקבל את כל האינפורמציה הרצויה בעמוד הראשי – ולרוב מדובר על לא מעט מידע.

מהן היתרונות של אתרי One-page?

 

בכדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם, אתם צריכים להכיר את כל היתרונות של אתרי One-page. היתרונות הללו מגיעים בהשוואה לאתרים רגילים, אתרים שבהם יש עמודי משנה והעמוד הראשי נועד על מנת להציג את מהות האתר בלבד.

  1. היתרון הגדול ביותר של אתרי One-page זוהי חווית המשתמש שהופכת להיות הרבה יותר קלה ופשוטה.
  2. התוכן באתרי One-page הוא הרבה יותר ברור, לכל סוג מסוים של תוכן יש את המקטע המיועד עבורו.
  3. באמצעות אתרי One-page למשתמש הרבה יותר קל לקבל את האינפורמציה הרצויה מבלי ללכת לאיבוד.
  4. אתרי One-page מקודמים בצורה טובה ואפקטיבית ביותר מכיוון שהעמוד הראשי מכיל את כל התוכן באתר.
  5. מכיוון שאתרי One-page לא מכילים עמודים משניים הם הרבה יותר קלים וכך הם נטענים בצורה מהירה.

מהן החסרונות של אתרי One-page?

 

אנו תמיד דואגים שתקבלו את התמונה המלאה על מנת שתוכלו להגיע להחלטה שנכונה עבורכם. לכן אנו נסקור עבורכם גם את כל החסרונות של אתרי One-page. כך תוכלו לבין האם האתרים הללו מתאימים לכם או שמא מוטב לכם לבחור באפשרות אחרת.

  1. יש כאלה שטוענים כי אתרי One-page הם הרבה יותר מסורבלים מכיוון שהם אינם מחולקים לעמודים.
  2. אתרי One-page לא רלוונטיים לכל אחד, והם אינם מיועדים לעסקים שרוצים להעביר מספר רב של מסרים.
  3. אם אתם מעוניינים לקדם אתרי One-page על גבי מספר ביטויים אורגניים, המשימה הופכת להיות קשה.

 

לסיכום האם מומלץ לבנות אתר One-page?

 

כמו שבטח שמתם לב היתרונות של אתרי One-page גוברים על החסרונות שלהם, ולכן ברוב המקרים זוהי יכולה להיות אפשרות נהדרת. אתם צריכים לראות רק שאינכם רוצים לקדם מספר רב של ביטויים אורגניים ושהמסר שאתם רוצים להעביר באמצעות האתר הוא מסר אחיד וברור.

בנוסף ישנם לא מעט בעלי עסקים שמקימים מספר אתרי One-page, אתר לכל אחד מהשירותים שאותם העסק מספק. כך הרבה יותר קל להגיע ללקוחות רלוונטיים, ולאפשר לכל לקוח לקבל את האינפורמציה הרלוונטית עבורו. אך בשורה התחתונה כל האתרים הללו מפנים בדיוק לאותו בעל הבית שהוא הבעלים של החברה.

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)