בניית אתר רספונסיבי – הפתרון שלכם

אם בעבר הדרישות מאיתנו בעת הקמת אתר חדש היו דרישות יחסית צנועות, ככל שעובר הזמן כך אנו צריכים לעמוד בלא מעט דרישות חדשות ומאתגרות הרבה יותר. עד לפני כעשור פחות או יותר כאשר היינו ניגשים לבנות אתר היינו שמים דגש על עיצוב ברמה גבוהה והתאמת האתר לדפדפנים מכל הסוגים. כיום תמונת המצב שונה בהרבה, בנוסף לדרישות הללו שהן עדיין דרישות רלוונטיות, נוסף לכך גם הצורך להתאים את האתר לכמה שיותר פלטפורמות המיועדות לגלישה. אתם בטח שואלים את עצמכם עד כמה זה מסובך? מסובך מאוד! אתם צריכים בעצם להיות מוכנים כמעט לכל סיטואציה, כך שתוכלו לאפשר לגולש את חווית הגלישה באתר – לא משנה מהיכן הוא נכנס לאתר שלכם.

 למה זה כל כך חשוב אתם בוודאי שואלים את עצמכם? אז התשובה היא חד משמעית – אתם עומדים להגיד לגולש שאתם עושים את מירב המאמצים על מנת לאפשר לו לגלוש בצורה שתהיה נוחה לו. אין מה לעשות זה באופן מוכח הנושא הזה מוסיף לכם מספר נקודות זכות.

מה השינוי המשמעותי ביותר בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה?

על מנת שתוכלו להבין לעומק את הפתרון שמוצע היום שמדבר על בניית אתר רספונסיבי, חשוב להבין מה בעצם היה נהוג בעבר. עם כניסתם של הטלפונים החכמים לחיינו היה נהוג להקים שני אתרים שונים עבור אותו העסק – אתר שמיועד לגלישה מהמחשב השולחני ואתר שמיועד לגלישה מהטלפון החכם. רוב המכריע של המקרים כל אחד מהאתרים ישב על כתובת שונה, לפעמים על סאב דומיין של האתר הקיים. אומנם הפתרון הזה נתן מענה מידיי לכניסתם של הטלפונים החכמים לחיינו, אך הוא גם הביא איתו מספר בעיות שהתגלו מהר מאוד.

הבעיה הראשונה הייתה כפילות של האתר, זוהי בעיה משמעותית מאוד שיכולה להשפיע על קידום האתר ועל ירידה בדירוג מבחינת מנועי החיפוש. הבעיה השנייה הייתה מצב שבו כל בעל עסק היה נדרש לתחזק ולטפל בשני אתרים בו זמנית משימה שהייתה יכולה להיות מוגדרת כמשימה קשה במיוחד שגם גוזלת זמן רב.

חשוב לציין כי היום נכנסו למשחק עוד לא מעט פלטפורמות חדשות, כך שאם לא היו מוצאים פתרונות טובים יותר בדמות בניית אתרים רספונסיביים – כיום הייתם נדרשים להקים לפחות 4-5 אתרים שונים על מנת לתת מענה לכל הפלטפורמות הקיימות. ללא ספק משימה בלתי אפשרית, וזה משהו שהיה חייב להיפתר במהירות האפשרית ובצורה הטובה ביותר לבעלי האתרים.

אז מהו הפתרון הטוב ביותר שמוצע כיום?  

אחרי שהסברנו לכם לעומק מהי הבעיה שהייתה נפוצה עד לא מזמן בעקבות כניסת הסמארטפונים לחיינו, כעת נדבר על הפתרון היעיל ביותר שקיים נכון לכתיבת שורות אלה. על מנת שתוכלו להתמודד בצורה טובה עם המצב הקיים באפשרותכם לפנות לאנשי מקצוע על מנת שיספקו לכם שירות של בניית אתר רספונסיבי. 

כעת אתם תוהים לעצמכם מה זה בניית אתרים רספונסיביים? מדובר על פלטפורמה ייחודית אשר מותאמת באופן אוטומטי בהתאם למכשיר שממנו נכנס הגולש לאתר שלכם. נפלאות הטכנולוגיה מאפשרות לנו כיום לזהות בצורה מדויקת מהיכן מגיע המשתמש, וכמובן לספק לו את חווית הגלישה הטובה ביותר וכל זאת מבלי שהוא יצטרך לעשות שום פעולה.

איש המקצוע שבונה עבורכם את האתר יכול להגדיר בהתאם לרזולוציות שבהם משתמש הגולש כיצד האתר יראה בצורה מדויקת. כך ניתן לפתור את הבעיה של גלישה דרך המכשיר הנייד, דרך טאבלט או אפילו דרך הטלוויזיה החכמה בבית. גולת הכותרת היא כמובן שבמצב הזה אינכם נדרשים לשכפל את האתר הקיים, על העבודה שלכם מתבצעת על אתר אינטרנט אחד אשר בו אתם מגדירים את רזולוציות הגלישה הקיימות מבחינתכם. 

אם אתם רוצים להבין בדיוק כיצד זה פועל, תוכלו לעשות ניסוי קטן בעצמכם כאשר אתם נכנסים לאתר אינטרנט כזה או אחר. כאשר אתם נכנסים לאתר מסוים ממחשב שולחני תוכלו להקטין על ידי הגלגלת של העכבר את הרזולוציה של האתר, וכך בעצם תוכלו להבחין כיצד האתר מתאים את עצמו לרזולוציות שונות. הדבר המשמעותי ביותר זה שבניית אתר רספונסיבי מבחינת מנועי החיפוש מדובר על אתר אחד בלבד בעל כתובת אחת – כך תוכלו לקדם את האתר שלכם בצורה יעילה ובטוחה יותר.

מדוע חשוב להקים אתר רספונסיבי?

ככל הנראה יצא לכם כבר לחוות על בשרכם את השינוי באורח חיינו עם כניסת המכשירים החכמים לחיינו. מדובר על שינוי משמעותי מאוד ששינה את כל דפוס ההתנהגות שלנו, וכיום כמעט כל פעולה מתבצעת בראש ובראשונה דרך המכשיר החכם. לא משנה אם מדובר על גלישה באינטרנט, כתיבה ביומן או אפילו סתם לראות סרטים או סדרות. ניתן להגיד היום באופן חד משמעי כי מעל 80% מהגולשים באתר שלכם ייכנסו אליו לראשונה מהמכשיר החכם ולא דרך המחשב השולחני – נתון שאולי יכול להפתיע אתכם, אך מדובר כבר על תופעה מוכרת שנשארת יציבה כבר מספר שנים.

אם בעבר הייתם צריכים לשים את מלוא תשומת הלב על התאמת האתר למחשב השולחני, כיום אתם צריכים לשים לב גם להתאמת האתר לגלישה ממכשירים חכמים באופן זהה. ישנם אפילו מתכנתים ואנשי מקצוע שמבצעים את ההתאמה הראשונית לגלישה דרך המכשירים החכמים ורק לאחר מכן מבצעים את ההתאמה למחשב השולחני – ללא ספק שינוי מדיניות משמעותי שמביא איתו גם לא מעט תוצאות ברובן מדובר על תוצאות חיוביות.

בניית אתרים רספונסיביים יאפשרו לכם לדעת שאתם עושים את מירב המאמצים על מנת לספק לכל אחת מהגולשים שלכם את מלוא הסיבות להמשיך ולהיכנס לאתר שלכם. ברגע שהגולש יבין כי אתם דואגים לו ומספקים לו דרך נוחה לגלוש באתר שלכם, הוא ירצה לעשות זאת פעם אחר פעם בצורה די שכיחה.

אז מה בעצם היה לנו כאן?

הגיע הזמן לסכם את הדברים על מנת שתוכלו לדעת שהבנתם בצורה טובה ועמוקה את הנושא של בניית אתר רספונסיבי לעסק או לחברה שלכם. המשמעות של הקמת אתר רספונסיבי היא כמובן השאיפה שלכם לשמור על חווית גלישה אידיאלית מכל מקום שממנו הגולש נכנס לאתר שלכם. לא משנה מהיכן הגולש מבצע את הגלישה – בין אם מדובר על מחשב שולחני, מכשיר טלפון חכם, טאבלט בגודל כזה או אחר או אפילו מהטלוויזיה החכמה.

כל איש מקצוע אשר מתמחה בהקמת אתרי אינטרנט מכל הסוגים חייב להבין את המשמעות והחשיבות של בניית אתרים רספונסיביים. אם בעבר אתר האינטרנט היה יכול להצטייר כמו איזה מודעה בעיתון שבו כל האלמנטים היו ברורים מבעוד מועד, כיום כללי המשחק השתנו וישנם מקום ללא מעט שינויים אשר יכולים להיות משמעותיים מאוד עבורכם.

זוהי הסיבה שאסור לכם להתפשר על חברת בניית האתרים או איש המקצוע שאתם בוחרים לעבוד איתו. השאיפה שלכם תמיד צריכה להיות לעבוד עם אנשי המקצוע המנוסים ביותר, אלה שיספקו לכם את התועלת המרבית ויעמידו את האתר שלכם בשורה הראשונה עם האתרים הגדולים ביותר בתחום שבו אתם עוסקים. בניית אתר רספונסיבי היא הפתרון שיכול לקחת את העסק שלכם כמה צעדים קדימה ולהגדיל באופן משמעותי את ההכנסות שלכם.

מחפשים שירות בניית אתרים בוורדפרס? צרו קשר איתנו.

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)