מתכננים להקים אתר אינטרנט לעסק שלכם? אלו סוגי האתרים שיקחו את העסק כמה צעדים קדימה

סוגי אתרי ה- e-commerce שכדאי לכם להכיר במידה ואתם מתכננים להקים אתר אינטרנט לעסק:


אחד התחומים היותר חזקים ברשת בשנים האחרונות הוא תחום המסחר האלקטרוני – בעלי עסקים רבים בארץ ובעולם כבר הבינו את הפוטנציאל העסקי של אתרים מסוג זה, והעבירו את הפעילות העסקית שלהם לפעילות מקוונת.
במידה וגם אתם החלטתם להעביר את פעילות העסק שלכם לאונליין ולהקים אתר עבור אתר אינטרנט, אלו סוגי האתרים העסקיים שאנו ממליצים לכם להקים: 


בעלי עסק קריאטיבי? שקלו להקים אתר אינטרנט מסוג פרוטפוליו


לבעלי עסקים בתחומי האומנות, ספרות, עיצוב או כל עסק אשר כרוך ביצירה (בניית רהיטים, עיצוב תכשיטים וכד') – בניית אתרי תדמית מסוג פרוטפוליו תהיה אידאלית במיוחד.
באתר מסוג פרוטפוליו תוכלו להציג מספר פרויקטים מובילים שלכם, ותוכלו אף לחלק את העבודות לפי מספר קטגוריות.
קיימים מבחר טמפלטים לבניית אתרי פרוטפוליו בעלי תכונות שונות לבחירתכם – גלילה, הדגשת תמונות בדרכים מסוימות, תמונות "קליקביליות" שלחיצה עליהן תפתח מידע על הפרויקט, ועוד. 

להקים אתר אינטרנט מכירתי שעובד בשבילכם – אתר עסקאות אונליין

עסקים רבים אשר עוסקים במכירת מוצרים מסוימים לרוב בוחרים להקים אתר אינטרנט מסוג זה.
אתר זה יכול להיות חנות אלקטרונית, קטלוג דיגיטלי או "אולם תצוגה" באינטרנט, ועוד.
אתר עסקאות אונליין נותן חופש ללקוחות להזמין ולשלם על מוצרים באופן מקוון, מאפשר להם להיות בקשר ישיר עם העסק ולקבל שירות לפני/אחרי מכירה, ועוד, ובמילים אחרות – חנות מקוונת של ממש.
קיימים מגוון סוגי פלטפורמות להקמת חנויות מקוונות שכבר מכילות אלמנטים אשר מבצעים אוטומטית תהליכים של חנות רגילה, כגון ניהול מלאי, ניהול הזמנות, ניתוח נתונים ועוד.  

אתר עם תוכן סטטי 

אופציה נוספת להקמת אתר מסחרי, הוא להקים אתר אינטרנט בעל תוכן סטטי – מדובר באתר אשר מייצר מכירות בצורה עקיפה על ידי קידומים עסקיים וללא מכירות מקוונות, מספק מידע על מוצרים או שירותים ונותן מידע ליצירת קשר לצורך הרכישה.
אתרים כאלו לרוב יהיו פחות יקרים לתחזוקה ולא יצריכו שימוש בפלטפורמות מכירות מיוחדות.
אתר מסוג זה אידאלי לעסקים אשר משווקים מוצר שלא ניתן לרכוש אונליין כמו למשל רכבים, ציוד תעשייתי וכד'. 

עמוד קטן שמייצר תוצאות גדולות – דף נחיתה


להקים אתר אינטרנט פירושו לאו דווקא להקים אתר בעל עמודים וקטגוריות, וניתן ללכת על האופציה הפרסומית המינימלית יותר של בניית עמוד נחיתה – דף נחיתה הוא סוג דף ספציפי שמשמש בד"כ עבור קמפיינים שיווקיים, ותפקידו להניע את המבקרים לנקוט בפעולה ספציפית.
התוכן בעמוד צריך להיות קצר וקולע, ולכלול הנאה לפעולה שתרצו שהגולשים יבצעו, כמו למשל "לחצו כאן להתנסות חינם", "לחצו להורדת מדריך" ועוד.

 

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)