תרגום נוטריוני – מה זה בעצם, מתי צריך את זה ולאילו מטרות?

תרגום נוטריוני הינו הכרחי למגוון רחב של פעולות ומטרות שונות, כאלה שאנו מתמודדים איתם במהלך חיינו – החל מהוצאת אזרחות זרה, הענקת תוקף לאישורים שיהיו תקפים בחוץ לארץ, אישורי עבודה ועוד. ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי בנושא.

תרגום נוטריוני

נוטריון הוא בעל המקצוע היחיד שיכול לאשר על פי חוק, את אמינות המסמכים השונים שצריכים לעבור תרגום. לצורך העניין אם אתם מבקשים לבצע אזרחות במדינה זרה, ולשם כך תצטרכו לתרגם מסמך שיהיה תקף מבחינה משפטית גם בשפה זרה – נוטריון הוא הגורם היחיד שיכול לאשר זאת מבחינה משפטית. לא בכדי, חותמת הנוטריון עולה כמה מאות שקלים, והיא הסמכות הבלעדית להענקת תוקף לאישורים שונים. המחיר אותו תצטרכו לשלם מתבסס על כמת המילים שיש בטופס/מאמר/מסמך שאתם צריכים לתרגם, ולכן אין מחיר אחיד לשירות הנ"ל.

אישורים כמו פסקי דין, תעודות לימודים שונות (שמיועדות על מנת לאפשר לימודים בחוץ לארץ), תעודות לידה, הענקת אישורי עבודה בחוץ לארץ, הוצאת דרכון או אזרחות במדינה זרה, לדוגמה אזרחות לרומניה, פולין וכו'וכמובן אישורי מיסים שונים לאזרחים עולים או יורדים – הם רק חלק מהדוגמאות שתצטרכו לגשת לנוטריון ולקבל את אישורו. חשוב לציין שלא כל נוטריון יכול לאשר כל סוג של מסמך: חייב הנוטריון להיות בקיא ברמת השליטה בשפה בו הוא עוסק, עד לרמת הפסיק.

כיצד נוכל למצוא נוטריון אמין ואיכותי?

 

ובכן, את תעודת הנוטריון מקבלים על ידי הכשרה מקצועיות ייעודית שעוברים במספר מוסדות בארץ, כאשר כל הנוטריונים הם עורכי דין במקצועם (לאור הרגישות המשפטית והצורך להבין את עקרונות המשפט). על מנת למצוא את הנוטריון הטוב ביותר עבורכם, תצטרכו לבדוק כמה דברים.

ראשית – חוות דעת והמלצות. בדקו באתרים שעוסקים בנושא, בפורומים או בפורטלים שקשורים חוק ולמשפט, על נוטריונים שמעניקים שירות בשפה הרלוונטית עבורכם. בדקו את חוות הדעת והביקורות שהם מקבלים על סמך שירות של אנשים אחרים. כך תוכלו להימנע ממקרים בעייתיים בהם "תיפלו" על נוטריון פחות טוב, ותבזבזו המון זמן וכסף לריק.
שנית – מחיר. אנו ממליצים לכם לבצע סקר שוק מקיף לפני שאתם מקבלים החלטה סופית. כך תוכלו להיות יותר מודעים לטווח המחירים המקובל בשוק. כמו כן, אם אתם יכולים לקבוע לעצמכם תקציב מסוים שאתם מייעדים עבור הנוטריון – מה טוב. כך תוכלו להימנע ממצבים של השקעה כלכלית גדולה מדי בנושא.
שלישית – מקצועיות וניסיון. כמו בכל מקצוע אחר, הניסיון עושה את שלו. ככל שלבעל מקצוע יש יותר ניסיון, כך סביר להניח שהוא ביצע יותר משימות דומות לסוג המשימה הרלוונטית עבורכם, והוא יידע לבצע אותה בצורה טובה ואיכותית. לכן, אם באפשרותכם לגשת לנוטריון בעל ניסיון רב שעוסק בתחום כבר מספר שנים – יש לכך יתרון מובהק.

 

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)