נוודים דיגיטליים – עבודת החלומות

אולי זוהי הפעם הראשונה ששמעתם את המילה נווד דיגיטלי, נווד דיגיטלי הוא אדם אשר משתמש ברשת האינטרנט על מנת להכניס כסף. נוודים דיגיטליים יכולים לעבוד כמעט מכל מקום בעולם על מנת לבצע את העבודות שלהם, וכך בעצם להעשיר את חשבון הבנק ללא תלות בהישארות במקום אחד מסוים. על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר כל הציוד הדרוש לנווד דיגיטלי צריך זה מחשב נייד או טלפון חכם אשר מחובר לרשת האינטרנט. כל נווד דיגיטלי מנסה לעשות את מירב המאמצים על מנת להשיג עצמאות כלכלית, כאשר העצמאות הכלכלית לא תבוא ביחד עם תלות במקום מסוים או בהישארות בסביבה מסוימת.

תמיד חלמתם  לעבוד מכל מקום בעולם ובכל זמן פנוי שיש לכם? אולי גם לכם מתאימה האפשרות להיות נוודים דיגיטליים. כיום תוכלו למצוא מבחר ענק של מקצועות אשר ניתן לעבוד בהם בתור נווד דיגיטלי, אך יש רק מקצוע אחד שמכיל בתוכו את האפשרות שלכם להבליט את הכישורים שלכם וגם לעבוד בכל רגע נתון. המקצוע הזה הוא כמובן כתיבת תוכן או כתיבה שיווקית, תוך כדי שהייה בחו"ל או אפילו סתם תוך כדי טיול בארץ. אך על מנת שתוכלו להתפרנס בצורה ראויה מכתיבה חשוב מאוד שתבינו קודם כל מה זה דורש מכם. אז רגע לפני שאתם מסתערים על ההצעה, בואו לקרוא את המאמר הבא!

כתיבת תוכן – עבודה לכל דבר!

במחשבה ראשונה האפשרות של כתיבת תוכן לאתרים או לחברות יכולה להיראות כמו הזדמנות מצוינת עבורכם להעשיר את חשבון הבנק שלכם. אך קודם כל, אתם צריכים לחשוב עם עצמכם – האם אתם רואים את עצמכם עוסקים בתחום הזה במשך תקופת זמן ארוכה? אמנם מדובר בעבודה אשר מתבצעת בתנאים ובזמן שלכם, אך עדיין מדובר בעבודה לכל דבר ועניין. יש כאלה שנוטים לחשוב כי מדובר בתחביב לשעות הפנאי או סתם מתי שיש לכם כוח לכתוב, אתם מחויבים לספק את התכנים ועליכם להמון בלוחות זמנים מאוד מוגדרים.

אחת התכונות החשובות ביותר שאתם צריכים למצוא בכם זה את האפשרות לנהל בצורה נכונה את הזמן שלכם. כיום יש לא מעט הסחות דעת שעשויות לגרום לכם לשכוח מהעבודה, אך אתם צריכים להזכיר לעצמכם בכל הזדמנות מהי הסיבה שבגינה אתם עושים זאת – וכמובן לשים בצד את כל הדברים שעשויים להסיח לכם את הדעת.

ככל שתהיו יותר מאורגנים, כך תוכלו לשים את סדרי העדיפויות הנכונים במקום המתאים להם. כאשר תסיימו את העבודה, תוכלו להתפנות על מנת להמשיך את הדברים שנמצאים בסדר עדיפויות נמוך יותר. אז חשוב מאוד שתדעו לעשות זאת לעצמכם, דבר שיכול להקל על החיים שלכם בתור נוודים דיגיטליים.

מה צריך לדעת על עבודה בחו"ל?

ההזדמנות שלכם להיות לעבוד כמעט מכל מקום בעולם בהחלט יכולה להיות קסומה. עצם המחשבה על האפשרות על האפשרות להיות נווד דיגיטלילטייל בכל כך הרבה מדינות ובו זמנית גם להרוויח כסף יכולה להיראות כמו העסקה המשתלמת ביותר. באמת מדובר בהזדמנות שלא מתאפשרת לכל אחד, ולכן אם תדעו לקחת את ההזדמנות הזאת בשתי ידיים – תוכלו לצבור כל כך הרבה חוויות ובו זמנית גם להכניס כסף ולעבוד בשיא המרץ. אז רגע לפני שאתם מתחילים לעבוד בחו"ל, מה אתם באמת צריכים לדעת?

אחד מהחסרונות הבולטים ביותר של עבודה בחו"ל זה כמובן הפרשי השעות בין המדינה שבה אתם נמצאים ובין ישראל. אם מדובר על עבודה באירופה אומנם הפרשי השעות אינם מורגשים במיוחד, אך אם מדובר על מדינות רחוקות יותר – כאן הסיפור יהיה שונה לחלוטין ולא תוכלו להתעלם מהנושא הזה.

מה אתם צריכים לקחת בחשבון? שככל הנראה יהיו מצבים שבהם תצטרכו לעבוד בשעות שבהם כולם כבר ישנים, כל זאת על מנת להתאים את שעות הפעילות שלכם לשעות הפעילות בארץ. בנוסף תצטרכו לדעת כי לא פעם תצטרכו לעבוד גם בלחץ של זמן על מנת להספיק לא מעט משימות תחת מספר שעות מצומצם. רק אם תבינו את המשמעות הזאת תוכלו לדעת מהן ההשלכות של עבודה מהארץ שמתבצעת בפועל בחו"ל. לכן כאשר אתם בוחרים את היעד שבו תגורו, אתם צריכים לקחת את הנושא של הפרשי השעות בחשבון. כך תוכלו להגיע אל ההחלטה הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

האם המשמעת העצמית שלכם באמת חזקה?

עוד נושא שאתם צריכים לבדוק בעצמכם זה עד כמה המשמעת העצמית שלכם באמת חזקה? כאשר אתם ניגשים לעשות עבודות של כתיבה שיווקית. לא מדובר רק על הנושא של הפרשי השעות עליהם דיברנו ממש בסעיף הקודם, אלא גם על מצבים שבהם תמצאו את עצמכם עובדים בזמן שכולם עושים דברים אחרים. 

כתיבה שיווקית תדרוש מכם לקרוא לא מעט מאמרים או כתבות בתחומים שונים כל זאת על מנת שתוכלו לספק את המידע הנכון והמדויק ביותר. אינכם יכולים להמציא מידע או לספק מידע שאיננו מדויק בנושא עליו נתבקשתם לכתוב, ולכן אתם צריכים למצוא את הזמן הפנוי שלכם כדי לקרוא מספיק קטעי מידע על מנת שתוכלו לכתוב את המאמר הנכון והמדויק ביותר.

החוכמה זה כמובן להציב לעצמכם גבולות, כך שמצד אחד תוכלו ליהנות ולצבור חוויות – אך מצד שני תוכלו לספק את המידע ואת המאמרים אותם נתבקשתם לספק. אם תדעו להציב לעצמכם את הגבולות הנכונים תוכלו להוציא את המיטב כמעט בכל תחום שבו אתם עוסקים, והכוח בעצם יימצא בידיים שלכם. אם אתם חושבים שאתם עלולים ללכת לאיבוד או שלא להצליח להחליף את הכובעים בין העבודה ובין הבילויים בצורה נכונה, אתם בהחלט יכולים להיות בבעיה. אז חשוב מאוד שתיקחו את הנושא הזה בחשבון לפני שתקבלו החלטה כזאת או אחרת.

אל תשכחו להחמיא לעצמכם כשצריך!

כאשר אתם עובדים בתור שכירים יש לא מעט פעמים שבהם תוכלו לשמוע מילה טובה או פידבק חיובי על משהו שעשיתם. כאשר אתם עובדים לבד אף אחד לא יחמיא לכם ואף אחד לא ישבח אתכם. אתם היחידים שמסוגלים לבקר או להחמיא לעצמכם. לכן מצד אחד אל תחמיאו לעצמכם כמעט על כל פעולה טובה, ומצד שני אל תהיו ממש ביקורתיים כלפי עצמכם. תשתדלו למצוא את האיזון אשר ייתן לכם את הכוח להמשיך – אך באותה נשימה שלא יגיע בצורה מוגזמת מידיי ואז זה כבר יאבד את כל החשיבות שלו. גם כאן אתם צריכים לדעת בדיוק כיצד להתנהל בצורה נכונה אך לא מוגזמת.

מוכנים לצאת לדרך?

אחרי שקראתם את המאמר הבא, ככל הנראה הבנתם מהם הסכנות אשר יכולות להופיע כאשר אתם הולכים על האופציה הזאת של כתיבת תוכן. ישנם עוד לא מעט אפשרויות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם כאשר אתם מחפשים עבודות בתור נוודים דיגיטליים. זוהי אומנם האופציה הטובה והמתגמלת ביותר שיצא לנו להכיר, אך עדיין זוהי לא האפשרות היחידה. על מנת שתוכלו לדעת איזה אופציה היא הטובה ביותר עבורכם מוטב כי תכירו את כל האופציות הקיימות ותנסו לברר באיזה אופציה תוכלו להשתלב בצורה הטובה והנכונה ביותר עבורכם. הכי חשוב שתמצאו את הדרך לצאת לעצמאות כלכלית בתור נוודים דיגיטליים.

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)