פרסום בפייסבוק בחינם: כל מה שאתה צריכים לדעת

לא מעט בעלי עסקים נוטים לחשוב כי פרסום בפייסבוק ללא עזרה של איש מקצוע זוהי משימה בלתי אפשרית, אך בפועל ניתן לפרסם בפייסבוק בחינם ואפילו להגיע להישגים נאים. אך כמובן שאם השאיפות שלכם הם גדולות במיוחד, בשלב כזה או אחר לא יהיה מנוס מאשר לפנות לאיש מקצוע או לחברת דיגיטל בכדי שתסייע לכם בהליך. 

ישנה אפשרות כי בעל האתר או איש מקצוע מתוך העסק ייקח קורס אשר מכשיר אנשים לבצע פרסום בפייסבוק בצורה אפקטיבית ויעילה. אך אם הינכם בעלים של עסק קטן ואתם לא רוצים להשקיע אלפי שקלים בפרסום בפייסבוק, אתם לא צריכים לזנוח אותו לגמרי. במאמר הבא נסביר בדיוק איך ניתן לבצע פרסום בפייסבוק בחינם, ועדיין להביא את העסק לתוצאות טובות.

 

פרסום בפייסבוק בחינם, יש חיה כזאת?

 

פייסבוק היא אחת הפלטפורמות האידיאליות לפרסום לעסק מכיוון שהיא מאפשרת להגיע בקלות ללקוחות עתידיים בקלות וברמת דיוק מקסימאלית. מהסיבה הזאת ככל הנראה אתם רוצים לשמוע על שיטות לפרסום בחינם בפייסבוק, כמו כן יש בעלי עסקים שמבררים על פרסום ממומן. הפילוחים המדויקים מאפשרים לכם להגיע ללקוחות שמתאימים לעסק שלכם כמו כפפה ליד, והעסק כולו מקבל את התודעה הציבורית שאתם כל כך מייחלים לה.

למרות שכיום יש לא מעט רשתות חברתיות שמאיימות לגבור עליה, פייסבוק היא עדיין גן עדן לבעלי עסקים בכל התחומים. פייסבוק אידיאלית גם לבעלי עסקים שיש להם תקציב פרסום מסודר וגבוה, אך ניתן להגיד כי גם לבעלי עסקים קטנים יש אפשרות לפרסם בפייסבוק בתקציבים מזעריים.

כמובן שפייסבוק עצמה עושה את מירב המאמצים על מנת לגרום ללקוחות עסקיים לבחור בפרסום ממומן מכיוון שהוא מכניס להם כסף. פייסבוק עצמה עושה את מירב המאמצים על מנת לאפשר לבעלי העסקים בפרסום הממומן לקבל את הטרגוט הטוב והפשוט ביותר. אך במקרה כזה על מנת שיהיה ניתן לראות תוצאות תצטרכו להשקיע כמה אלפי שקלים, דבר שלא נמצא בהישג ידם של לא מעט בעלי עסקים בישראל.

החדשות הטובות הן שאותם בעלי עסקים שאין להם תקציב פרסום כל כך גבוה עדיין יכולים לפרסם בפייסבוק. אומנם מדובר על דרך קצת יותר עקלקלה והרבה פחות נוחה, אך בסוף מה שאמור לעניין אתכם זוהי התוצאה הסופית שאליה אתם יכולים להגיע.

 

פרסום בפייסבוק בחינם באמצעות חוות דעת

 

אחת מהדרכים היעילות ביותר לפרסם בפייסבוק בחינם היא על ידי חוות דעת חיובית כמובן בדף העסקי. הרי הרושם הראשוני של הלקוח הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר, ולכן ברגע שהלקוחות יראו שיש לכם חוות דעת טובות – הם ככל הנראה ירצו לפנות אליכם. 

הדרך הראשונה שבאמצעותה תוכלו להשיג חוות דעת חיוביות לדף העסקי שלכם היא בעזרת הלקוחות הקיימים. בכל עסק יש קהל לקוחות נאמן שיכול לסייע לטובת המטרה הזאת, ופשוט תצטרכו לבקש מהם שיגיבו בדף העסקי שלכם. כך תוכל עם הזמן לצבור כמות גדולה של חוות דעת טובות, וכל זאת מבלי שתצטרכו להמתין שהלקוחות יעשו זאת מיוזמתם. הדרך השנייה היא פשוט להציע הטבות שונות ללקוחות שיתנו לכם חוות דעת חיובית בעמוד העסקי, אך בעלי העסקים פחות מתלהבים מהאפשרות הזאת.

 

פרסום בפייסבוק בחינם באמצעות קבוצות

 

עוד אחת מהאפשרויות שעומדות לרשותכם כאשר אתם מעוניינים להשיג פרסום בפייסבוק בחינם זה להצטרף לקבוצות שונות. אם תצליחו להצטרף לקבוצות שונות העוסקות בתחום שבו העסק שלכם מתמחה, ככל הנראה תוכלו להשיג לא מעט לקוחות בתוך זמן קצר. פרסום של העסק שלכם בקבוצה עם כמות גדולה של אנשים יכול לצבור תאוצה ומהר מאוד גם להפוך לויראלי.

המגבלה היחידה שעומדת לפניכם בכל מה שקשור להצטרפות לקבוצות זה שאינכם יכולים להצטרף לקבוצה שיש בה מעל ל-6000 אנשים. לאחר שמצאתם קבוצות עם כמות פחות מ-6000 אנשים תוכלו להצטרף אליהם ולפרסם את העסק שלכם, בהתאם למגבלות הקיימות בכל קבוצה.

המשימה הקשה ביותר מבחינתכם תהיה למצוא את הקבוצה האידיאלית עבורכם, זאת שבה יש כמות גדולה של אנשים שיכולים להיות הלקוחות העתידיים שלכם. ישנם מצבים שבהם שווה לכם להציע מבצעים או הטבות שונות לאותם אנשים על מנת לגרום להם להפוך להיות לקוחות שלכם – זה רק יזרז את כל התהליך.

 

איך ניתן לקדם עסק בצורה יעילה בקבוצות בפייסבוק?

 

עליכם להבין כי פרסום מאסיבי בקבוצות שונות בפייסבוק עלול להיות בעוכריכם מכיוון שהפרסום עלול להרגיז את חברי הקבוצה. לכן אתם צריכים לחשוב על דרך יעילה שבה תוכלו להשיג חשיפה לעסק שלכם, אך באותה נשימה גם לא להרגיז את חברי הקבוצה.

אחת מהדרכים לעשות זאת זה באמצעות ניתוח והבנה מעמיקה של השאלות והבעיות של חברי הקבוצה. ברגע שתוכלו לספק להם תשובות אך באותה הזדמנות גם לשווק את העסק שלכם – הצלחתם להרוויח שתי ציפורים במכה אחת. השיטה הזאת היא מאוד יעילה מכיוון שהיא תגרום לכך שהבן אדם שקיבל מכם תשובה יראה שאתם נמצאים בקבוצה על מנת לסייע – שזה כבר נקודות זכות שנזקפות לזכותכם.

אנו יכולים להבטיח לכם כי לאחר מספר פעמים שתיתנו תשובות ענייניות ורציניות למשתמשים, אתם לא כבר תהווה איום עבור אף אחד. להפך אנשים ירצו מיוזמתם להיכנס לאתר שלכם על מנת לקבל ממנו אינפורמציה ומידע לגבי שאלות נוספות שיכולות לעלות באותו הנושא.

 

איך ניתן לקדם עסק בצורה יעילה בעזרת פוסטים?

 

תוכלו להשיג את החשיפה הרצויה גם על ידי פוסטים מעניינים שיכולים למשוך לקוחות חדשים לעמוד העסקי שלכם. לדוגמא כל מיני אתגרים מעניינים שיכולים לסחוף אחריהם לא מעט אנשים, כאלה שיכולים בסופו של יום להפוך להיות מאוד ויראליים. 

הסיבה שפוסטים מהסוג הזה יכול לסייע לעסק שלכם נובעת מכך שהגולשים יוכלו לשתף אותם. כך בתוך זמן אתגר תמים יכול להפוך להיות כזה שכולם מדברים עליו בלי סוף. כמובן שבמקרה כזה המשימה הקשה ביותר מבחינתכם תהיה למצוא את האתגר שיכול לסחוף אחריו הרבה גולשים, אך גם אתגר שיכול להגיע ללקוחות פוטנציאלים שלכם אחרת אתם תאבדו את המומנטום שהייתם יכולים לצבור.

 

אז בשורה התחתונה – האם פרסום בפייסבוק בחינם אפשרי?

 

כמו שיכולת לראות נתנו לכם מספר דוגמאות פשוטות של פרסום בפייסבוק בחינם, כך שזה משהו שהוא בהחלט אפשרי אך ידרוש מכם עבודה משמעותית יותר. זה לא בא ברגל, ואתם תצטרכו להתאמץ מאוד על מנת להשיג את החשיפה הגדולה שהייתם יכולים להשיג אילולא הייתם משתמשים בקידום ממומן. אך בסיטואציות שבהן אין לכם יותר מידיי ברירות, אתם בהחלט תוכלו לקצור לא מעט פירות אם תבצעו פרסום בפייסבוק בחינם באופן אקטיבי.

כמובן שאתם צריכים תמיד להיות עם יד על הדופק, מכיוון שאם אתם רואים שהמהלכים שאתם עושים לא בדיוק מצליחים – תצטרכו לבצע חישוב מסלול מחדש. יתרה מכך, ישנם מקרים שבהם לא תצליחו לנפץ את תקרת הזכוכית המרחפת מעל לראש שלכם – והאפשרות היחידה תהיה לפרסם בתשלום. לכן אנו ממליצים לכם תמיד לנסות תחילה לפרסם בחינם, אך לקחת בחשבון אפשרות שתחייב אתכם לפרסם גם בתשלום על מנת להגיע לתוצאות שאתם רוצים להשיג.

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)