15 תוספים חינמיים לוורדפרס עבור אנשי הקידום והשיווק

15 פלאגינים חינמיים


אחת מהסיבות לכך שלא מעט משווקי ומקדמי אתרים בוחרים לעבוד עם וורדפרס היא ריבוי התוספים הקיימים בתוך המערכת. לכל אחד מהתוספים שוורדפרס מציעה יש את היתרונות אך גם את החסרונות שלו, ויש כאלה שיהיו יעילים יותר או יעילים פחות. אך לא מעט אנשי מקצוע מתחום הקידום או השיווק לא יודעים איזה מבין התוספים יהיה מושלם לצרכים שלהם. 

על מנת להקל עליכם את הבחירה בין התוספים הקיימים, החלטנו להרים את הכפפה ולהציג לפניכם 15 תוספים שונים שמיועדים לאנשי הקידום והשיווק. היתרון המשמעותי ביותר של כל התוספים שאנו נציג לפניכם זה שהם תוספים חינמיים, כך שלא תצטרכו להוציא כסף על מנת להתקין אותם. היתרון השני זה שכל אחד מהם הוא כלי מושלם עבור מקדמי אתרים ומשווקים, כך שהעבודה יכולה להפוך להיות הרבה יותר קלה ופשוטה.  


Yoast SEO

אתם עושים את הצעדים הראשונים בעולם קידום האתרים? תוסף Yoast SEO יכול להיות התוסף המושלם עבורכם. הוא הופך את תחום קידום האתרים לפשוט, ויכול להיות מושלם לכל אנשי המקצוע שאין לכם ידע רב בתחום. היתרון המשמעותי של התוסף זה שהוא מונע מכם לבצע טעויות נפוצות בתחום קידום האתרים, ומתריע עליהן בזמן אמת.

עוד סיבה שגם מקדמי אתרים מנוסים בוחרים לעבוד עם Yoast SEO זה שהתוסף מתעדכן באופן קבוע. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שכל עדכון חדש בתחום קידום האתרים יהיה מעודכן גם בתוסף עצמו – דבר שימנע מכם ללכת לאיבוד.

All in One SEO Pack

עוד אחד מהתוספים שאי אפשר להישאר אדיש אליהם בתחום קידום האתרים הוא התוסף All in One SEO Pack. מדובר על תוסף שהצליח לסחוף אחריו מיליוני משתמשים מכל רחבי העולם, החל מבלוגרים ועד לחברות הגדולות ביותר בתחום. התוסף קיים משנת 2007, והוא פעיל עד היום בצורה משביעת רצון ועם המון פידבקים חיוביים.

אז מדוע כדאי לכם לבחור בתוסף הזה? התוסף מציע סריקה של התוכן על מנת למנוע מצבים של תוכן כפול, התוסף מציע תמיכה ב-60 שפות שונות, התוסף יוצר מטא-טאג באופן אוטומטי, התוסף מציע תמיכה ב- Google Analytics ולסיום התוסף מציע תמיכת מפת אתר בפורמט XML.

באמצעות היתרונות הרבים של All in One SEO Pack, הוא יכול להפוך את קמפיין הקידום שלכם להרבה יותר יעיל ואפקטיבי. הוא יכול להיות אידיאלי גם למקדמי אתרים מתחילים וגם למקדמי אתרים מקצועיים שמגיעים עם רזומה עשיר.

Broken Link Checker

אחד מהנושאים החשובים ביותר בקידום האתרים המודרני הוא הנושא של קישורים איכותיים אך גם תקינים. אך ככל שיהיו לכם יותר קישורים מהאתר, כך יהיה לכם הרבה יותר קשה לעקוב אחרי תקינותם. על מנת שתוכלו להוריד את הדאגה מכם, התוסף Broken Link Checker נכנס לפעולה.

התוסף סורק באופן אוטומטי וקבוע את כל עמודי האתר, והוא מוודא כי כל הקישורים תקינים. התוסף לא סורק רק את עמודי האתר, אלא גם את התגובות, התמונות וכל יתר המקורות שעלולים להכיל בתוכם קישורים. התוסף ישלח לכם עדכון אוטומטי על כל קישור בעייתי שבו הוא נתקל, על מנת שאתם מצדכם תוכלו לתקן אותו בתוך זמן קצר. עוד יתרון של התוסף Broken Link Checker זה שהוא מונע ממנועי החיפוש להגיע לקישורים פגומים, כאלה שעלולים לפגוע במוניטין של האתר.

Pretty Link

קיצורי כתובות הפכו להיות גם הם חלק מהעבודה השוטפת של מקדמי ומשווקי אתרים. שימוש בכתובות ארוכות הפך להיות כבר מזמן לא אסתטי, ולכן לא מעט מבוני האתרים משתמשים באתרי קיצורי כתובות חיצוניים שיקצרו את הכתובות הארוכות לקצרות. אז למה שלא תשתמשו בתוסף Pretty Link שעושה זאת באופן אוטומטי?

אך התוסף לא רק מקצר את הכתובות באופן אוטומטי, הוא גם מספק לכם נתונים שעשויים להיות חיוניים מאוד לבדיקת אפקטיביות הלינקים. לדוגמא תוכלו לראות את מספר ההקלקות על הלינק, שזה אחד מהנתונים החשובים ביותר שתוכלו לקבל על כל לינק שנמצא בתוך האתר שלכם.

Task Manager

ישנם לא מעט תוספים שיכולים לסייע לכם עם ארגון המשימות הקשורות לאתר שאותו אתם מקדמים. אך באופן מוכח אחד מהתוספים היעילים ביותר לארגון המשימות הוא Task Manager ויש לכך כמה סיבות. קודם כל כמו כל שאר התוספים שאנו מציגים כאן הוא חינמי לחלוטין, הוא פשוט מאוד לתפעול ומאפשר שליטה מלאה גם למספר משתמשים בו זמנית.

באמצעות התוסף תוכלו לעקוב בזמן אמת אחרי המשימות ולדעת בדיוק אילו משימות עדיין נמצאות על הפרק ואילו משימות הסתיימו. הוא יהפוך את העבודה שלכם להרבה יותר פשוטה, וגם להרבה יותר יעילה מכל בחינה שתסתכלו עליה. Task Manager הוא אחד מהתוספים שאתם חייבים באתר שלכם, על מנת שתוכלו להיות בשליטה מלאה.

Google XML Sitemaps

כל מקדם אתרים מתחיל או מנוסה יודע כי מפת האתר היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בקידום אתרים. מדוע? מכיוון שהיא מסייעת למנועי החיפוש לסרוק את האתר בצורה מהירה ואפקטיבית יותר. על מנת שתוכלו לבנות מפת אתר טובה כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשתמש בתוסף Google XML Sitemaps. התוסף נועד על מנת לסייע לכם בבניית מפת אתר, גם ללא ידע מקדים בתחום.

למרות ש- Google XML Sitemaps יעילה בעיקר לגוגל, היא תהיה אפקטיבית גם לכל מנוע חיפוש אחר. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו מענה הולם ומקצועי בתוך זמן קצר, ולכל מנועי החיפוש הקיימים תהיה דרך קלה לסרוק את האתר שלכם ולנווט את הגולשים בצורה חכמה.

Akismet

אומנם להקים אתר וורדפרס זוהי פעולה פשוטה, שלא מעט אנשים יכולים לבצע בתוך זמן קצר. אך אחת מהמלחמות הקשות ביותר שתצטרכו להתמודד מולן זה תגובות זבל שעשויות לפגוע באתר שלכם. התגובות הללו מכילות תוכן לא רלוונטי ובמקרים מסוימים אף קישורים, והם עשויים להכביד בצורה משמעותית על האתר ולפגוע בדירוג שלו במנועי החיפוש.

אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עוברים תגובה אחר תגובה ומנסים לאתר תגובות זבל, התוסף Akismet נועד בדיוק למטרה הזאת. התוסף יאתר בקלות תגובות חשודות ויעביר אותן באופן אוטומטי לבדיקה של בעל האתר – כך שהוא יחליט האם למחוק או להמשיך לפרסם את התגובות הללו. אם התוסף מזהה משתמש שמבצע ספאם של תגובות זבל באופן קבוע, הוא ירחיק אותו מבלי שאתם תצטרכו לעשות דבר.

Just Writing

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בקידום אתרים נכון לכתיבת שורות אלה זה הכנסת תוכן איכותי לאתר על בסיס קבוע. אך מה לעשות שלא כל אחד מאיתנו הוא כותב תוכן מיומן ומקצועי, ולפעמים התוכן שאנו עתידים להכניס לאתר עלול להיות לא מספיק מקצועי, או כזה שלא יתרום לקידום האתר במנועי החיפוש השונים.

התוסף Just Writing נועד על מנת לאפשר לכותבי תוכן או למי שאחראי להכניס את התוכן לאתר סביבת עבודה נוחה ואפקטיבית. כך תוכלו לדעת שכל מאמר או דף שנכנס לאתר הוא יהיה באמת אפקטיבי ואידיאלי עבור האתר שלכם. מה בדיוק התוסף מציע? אפשרויות עיצוב מגניבות לשיפור המראה של כל עמוד, בדיקת איות, ממשק נוח ויעיל לביצוע כל פעולה שקשורה לתוכן שנכנס אל תוך האתר.

OptinMonster

אחת מהשאיפות הגדולות ביותר שלכם צריכה להיות לארגן לעצמכם רשימת תפוצה גדולה, שתוכלו לעדכן אותה בעת הצורך על מבצעים או שירותים חדשים שאתם מספקים. התוסף OptinMonster נועד על מנת לסייע לכם להשיג את רשימת התפוצה מתוך אותם הגולשים שנכנסים אל תוךהאתר שלכם. כיצד הוא עושה זאת? על ידי יצירת טפסים מעוצבים שתוכלו למקם במקומות שונים באתר שלכם.

התוסף מאפשר לכם ליצור טפסים מרהיבים גם לגולשים הנכנסים דרך המחשב וגם למשתמשים הנכנסים דרך הסמארטפון. כך שאתם בתוך זמן קצר תוכלו להגדיל בצורה משמעותית את רשימת התפוצה שלכם, ולבנות רשימת תפוצה שתהיה רלוונטית מאוד עבורכם. אם זה עשוי לעניין אתכם, אנו בהחלט ממליצים לכם להשתמש בתוסף OptinMonster, שכאמור הוא גם תוסף חינמי לחלוטין – שזה פלוס רציני בהשוואה לכל שאר האפשרויות בשוק.

Google Analytics by MonsterInsights

כל מקדם אתרים יודע כי גוגל אנליטיקס הוא אחד מהכלים הנוחים והאפקטיביים ביותר שעומדים לרשותו. אך אנו לא כאן על מנת לדבר על גוגל אנליטיקס, אלא על תוספים לוורדפרס. אך אחד מהתוספים שאנו ממליצים לכם לשים אליו לב הוא Google Analytics by MonsterInsights שנועד על מנת להכניס את כל האפשרויות של גוגל אנליטיקס אל תוך האתר שלכם.

כך אתם לא תצטרכו למצוא את עצמכם עוברים בין האתר שלכם ובין המשתמש בגוגל אנליטיקס, אלא תוכלו למצוא את כל המידע במקום אחד – שהוא נועד לרכז לכם אותו. תוכלו לעקוב בעזרת התוסף אחרי התנועה באתר שלכם, קישורים יוצאים ונכנסים, דוחות שונים שניתן לקבל על ידי גוגל אנליטיקס ועוד מגוון רחב. Google Analytics by MonsterInsights הוא אחד מהתוספים שאתם חייבים בתוך האתר שלכם!

WordPress Landing Pages

את היתרונות של עמודי נחיתה אי אפשר להשאיר מאחור, ומהסיבה הזאת לא מעט בעלי אתרים משתמשים בדפי נחיתה. דפי נחיתה נועדו על מנת לווסט את הגולשים אל עמוד ייעודי שלא קשור לאתר עצמו, ובעמוד הם יוכלו לקבל את כל האינפורמציה הרלוונטית עבורכם. אך מה לעשות שמרבית האנשים אינם יודעים כיצד להקים עמודי נחיתה?

בדיוק למטרה האת תוכלו להשתמש בתוסף WordPress Landing Pages. באמצעות התוסף הזה תוכלו להקים עמודי נחיתה בתוך זמן קצר עם עיצוב מרהיב ושלל אופציות רלוונטיות. כך שאתם לא צריכים שום ידע מקדים בתחום, אלא רק להשתמש בתוסף וליהנות מכל היתרונות שהוא מציע. אז אם אתם רוצים להקים עמוד נחיתה בתוך זמן קצר, התוסף WordPress Landing Pages הוא בדיוק הכתובת שלכם.

Yet Another Related Posts Plugin

כל בעל אתר יודע כי אחת מהמשימות החשובות ביותר שלו זה לגרום לגולשים להישאר זמן רב באתר. אך בפועל מדובר על משימה קשה במיוחד, ומרבית הגולשים עלולים לעזוב את האתר שלכם בתוך זמן קצר. ברגע שגולשים רבים יעזבו את האתר אחרי זמן קצר, זה עלול לפגוע בקידום של האתר במנועי החיפוש – ולגרום לכך שגוגל עצמה תשתדל שלא להמליץ על האתר לגולשים שמגיעים דרכה.

אז בדיוק למשימה הזאת תוכלו להשתמש בתוסף Yet Another Related Posts Plugin. התוסף מציע לגולשים באתר כל מיני עמודים באתר שהם עשויים להתעניין בהם, כל זאת בנוסף לעמודים שבהם הם צופים באותה נקודת זמן. כך תוכלו לגרום לכך שהגולשים הללו יקבלו עוד תוכן שרלוונטי עבורם, והם פשוט יישארו הרבה יותר זמן באתר. 

Wordfence

כל בעל אתר חושש מהיום שבו האתר שלו ייפרץ על ידי האקרים שרוצים לפגוע במוניטין של האתר. מלבד החשש מאיבוד מידע חיוני באתר עצמו, פריצה לאתר עלולה לפגוע באופן טבעי בדירוג של האתר במנועי החיפוש השונים. התוסף Wordfence נועד לסיע לכם על מנת להתמודד עם פריצות לאתר, כאשר הוא משמש במעין חומת מגן שנועדה למנוע מהאקרים לפרוץ אליו.

מיד לאחר שתתקינו את התוסף Wordfence הוא יסרוק באופן אוטומטי את האתר שלכם, והוא יזהה מקורות אפשריים לפריצה. כמובן שכל מקום שממנו יהיה ניתן לפרוץ אל תוך הממשק של האתר שלכם, התוסף יתקן ויאבטח אותו ברמה המקסימאלית. כך שאתם מצידכם תוכלו להמשיך בשגרה הרגילה שלכם, אך גם תדעו שאתם בידיים הטובות ביותר ויש תוסף ששומר עליכם וגם על הגולשים שיכולים להזין מידע רגיש בתוך האתר שלכם.

Contact Form 7

בתור בעלי אתר אתם צריכים תמיד לדאוג כיצד תוכלו לשמור על קשר עם הגולשים שלכם. הגולשים תמיד צריכים להרגיש שיש להם אל מי לפנות על מנת להסביר את כל הבעיות ואת כל האלמנטים שמפריעים להם. התוסף Contact Form 7 נועד בדיוק לטובת המשימה הזאת, כאשר הוא יסייע לכם ליצור טפסי יצירת קשר בדמות של מרכזייה. כך הגולש תמיד יראה שיש לו אל מי לפנות, ועם מי להסתייע על מנת להתקדם באתר כל הדרך למקום הרלוונטי עבורו.

Contact Form 7 יאפשר לכם להתאים את טפסי יצירת הקשר בהתאם לעיצוב של האתר. כך שאף אחד לא יוכל לשים לב שמדובר על תוסף חיצוני שהוספתם לאתר שלכם, וכולם יחשבו כי מדובר על חלק אינטגרלי מתוך העיצוב של האתר שלכם. שוב פעם נציין כי כל התוספים שאנו מציגים לפניכם הם תוספים חינמיים – כך שאתם לא צריכים לשלם כסף על מנת להשתמש בהם. כל מה שנדרש מכם לעשות זה להוריד את התוסף ולהתקין אותו באתר שלכם.

SEO Friendly Images

כיום קידום אתרים אפקטיבי נמדד בלא מעט אלמנטים שאתם צריכים להוסיף בתוך האתר שלכם. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר לקידום יעיל של האתר הוא כמובן שימוש אידיאלי בתמונות שאתם מוספים לפוסטים ולעמודים באתר. אם לא תעלו בצורה יעילה את התמונות לאתר, אתם תוכלו לאבד כוח משמעותי שנמצא בידיים שלכם – וזה בהחלט יכול להיות פספוס משמעותי. אנו נזכיר כי בכדי להתמודד עם החברות הגדולות בשוק אתם תהיו חייבים לקדם את האתר בצורה היעילה ביותר.

התוסף Seo Optimized Images מאפשר לכם להפוך את התמונות שאתם מעלים לאתר לכוח חסר תקדים, כזה שיעזור לכם לקדם את האתר מעלה ומעלה. התוסף יוסיף לכל תמונה שאתם מעלים מאפייני כותרת ו-Alt יעילים למנועי החיפוש. כך כל התמונות שתעלו לאתר יהיו אידיאליות לקידום שלו במנועי החיפוש.

 

אלו הם כל 15 התוספים שאותם רצינו להציג בפניכם, וכמו שכבר הבנתם לכל אחד מהתוספים הללו יש את היתרונות שלו. כך שאתם יכולים להשתמש בעת ובעונה אחת בכמה תוספים במקביל, על מנת להפוך את האתר שלכם או את האתר שאתם מקדמים ליעיל ואפקטיבי הרבה יותר. חשוב מאוד שתשתמשו בכל הפיצ'רים שוורדפרס מציעה לכם, כך תוכלו להוריד מעצמם את כאב הראש הרב בקידום האתרים – ותוכלו להתרכז בדברים שחשובים באמת. נזכיר שוב כי כל אחד מהתוספים שהצגנו לפניכם כאן הוא חינמי, כך שאתם לא צריכים להוציא כסף על מנת לרכוש אותו. מעולם לא היה קל יותר להביא את האתר למקומות הראשונים במנועי החיפוש!

בניית אתרים בוורדפרס עושים רק עם השקדן!

מאמרים נוספים
בואו נדבר :)